Home › Jedziemy na Ukrainę

Jedziemy na Ukrainę

Wycieczki na Ukrainę są modne. Ten kraj leży blisko Polski, wystarczy kilka godzin jazdy, aby znaleźć się na zachodniej Ukrainie. I tam najczęściej wybierają się polskie wycieczki. Hitem jest Lwów. Godny zwiedzenia jest też Kijów, wyjątkowa stolica Ukrainy. To miasto ma ponad 1000 lat historii. Pełne jest zabytków, duże oraz tętni intensywnym życiem. W tym mieście warto zobaczyć XI-wieczny Sobór Sofijski z mozaikami i freskami, monastyr o złotych kopułach, zjazd św. Andrzeja, cerkew św. Andrzeja z zielonym dachem, Złotą Bramę wzniesioną w czasach średniowiecza, sobór Św. Włodzimierza. Koniecznie trzeba obejrzeć Narodową Operę Ukrainy, Majdan Niezależności, najbardziej znaną ulicę miasta o nazwie Chreszczatyk.

kosciol_st-andrews.jpg
kosciol_st-andrews.jpg, Jun 2017

Pięciodniowa wycieczka kosztuje około ponad tysiąc złotych, w cenie są noclegi oraz dwa posiłki dziennie, przejazd autokarem, oprowadzanie i ubezpieczenie. Warto pamiętać, że dowód osobisty nie wystarcza. Aby wjechać na Ukrainę koniecznie trzeba posiadać paszport. Miłośnicy literatury powinni wybrać się do Krzemieńca i zwiedzić muzeum poświęcone Juliuszowi Słowackiemu. Historia Ukrainy mocno związana jest z historią Polski i dlatego warto poznać ten kraj.

Nie tylko Lwów, nie tylko Kijów

Nie tylko duże miasta przyciągają do Ukrainy, lecz warto poznać kresy i kresowe twierdze, które miały charakter obronny. Pałace, cerkwie, dworki i kościoły znaczą te ziemie i przyciągają turystów. Spędzenie kilku dnia na kresach jest znakomitym pomysłem. Można skorzystać z przedłużonego weekendu, czterech czy pięciu dni, aby obejrzeć ukraińskie atrakcje. Ukraińcy, Żydzi i Polacy zamieszkiwali te ziemie do czasu II wojny światowej i żyli we wspaniałej koegzystencji. Huculszczyzna i Zakarpacie są pełne mozaiki kulturowej, bo kiedyś żyły tutaj różne narodowości, a każda odcisnęła własne piętno na tych ziemiach. Wycieczki na Ukrainę to wspaniały pomysł na relaks i odpoczynek. Warto taką wycieczkę kupić sobie w prezencie lub wybrać się na niezapomniany urlop. Za niewielkie pieniądze można ucieszyć oczy zabytkami, historią i urodą Ukrainy. Dwu- lub trzydniowe wycieczki szkolne na Ukrainę cieszą się popularnością. Młodzież poznaje historię sąsiedniego kraju, wycieczka jest niedroga,a walor edukacyjny jest spory. Na Ukrainie można nocować w wielu hotelach i hostelach, a ich ceny są niewysokie. Powstało sporo hoteli o standardzie dwóch lub trzech gwiazdek, które dają rajsko odpocząć. I o tym warto pamiętać, wybierając wypoczynek w tym kraju. Ukraina zmienia się, rozwija i pięknieje w oczach.

Przykład informacji turystycznych: http://www.kresy.com/